NAD D 3020

• - kombinácia vstupov (hlavne digitálnych) jednoduché prepínanie
    • - kompaktné rozmery
    • - dostatočný výkon
    • - čakal som väčšiu čistotu prednesu

Vhodné ako jednoúčelé zariadenie pre spojenie TV, PC, mobilu a repro. Podľa recenzí som očakával vyššiu kvalitu prednesu. Pre nenáročných poslucháčov dostatočné, ale pre kvalitný posluch odporúčam oddelený zosilovač.

Typ zesilovače
domácí
Dálkové ovládání

NAD D3020 je hybridní digitální zesilovač nové generace. Umožní Vám připojení všech dostupných digitálních zdrojů signálu a také analogových. Stane se základním prvkem Vašeho audio systému, při zachování kompaktních malých rozměrů. USB vstup v asynchronním módu podporuje přehrávání složek až do 24/96HD. Koaxiální a optické vstupy  umožní připojit CD, DVD, sat receiver nebo AppleTV. Analogový vstup je zase vhodný pro připojení iPodu nebo FM tuneru. D3020 je vybaven také Bluetooth aptX, styčí jen spárovat a hrajete.

D3020 disponuje výkonem 30 Watt na kanál, což není mnoho, ale NAD nikdy nepřehánělo uváděné údaje, takže tento výkon je srovnatelný s jinými značkami na úrovni kolem 100 Watt. Nicméně ambicí D3020 není ozvučit velký obývací pokoj, ideální je pro provoz v místnostech typu pracoven, studoven, ložnic apod.

D3020 má také sluchátkový výstup s regulací hlasitosti a dálkový ovladač.

Oficiální stránky výrobce zde

• Digitální koaxiální výstup: ne
  • Digitální optický výstup: ne
  • IR port in / out: Ne / Ne
  • Výstup pro subwoofer: ano
  • Výstup pro sluchátka: ano, regulovatelný
  • Trigger 12V in/out: ano/ne
  • Šířka: 58 mm
  • Výška: 186 mm
  • Hloubka: 219 mm
  • Hmotnost: 1.38 kg

• kvalitní bluetooth s aptX
    • vynikající DAC (24-bit/96kHz)
    • dokáže pěkně rozhýbat i velké reproduktory
    • ani větší zátěž nedělá problém
    • přesná reprodukce
    • vstupy: 2*opt,1*coax,1*bt, 2*analog, 1*usb, co víc si přát
    • výstupy: repro, sluchátka, subwoofer
    • inovativní design
    • velmi jednoduché ovládání, tři tlačítka a potenciometr
    • může ležet i stát
    • tlačítko bass eq je skryté vzadu
    • musíte hledat, abyste ho pořídili za slušnou cenu

U počítače trávím docela dost času, tak jsem hledal důstojnou náhradu stařičkých reproduktorů Logitech Z3. Chtěl jsem malý ale výkonný kvalitní zesilovač, rozhodoval jsem se mezi Creative Soundblaster X7 a NAD D 3020. V recenzích jednoznačně vítězil NAD, proti ale byla o něco vyšší cena, nakonec jsem našel v zahraničí nový za cenu Creative, takže bylo rozhodnuto.
    Jsem nadšený, porovnával jsem s Cambridge CXA80 co mám v jiné místnosti a neslyšel jsem téměř žádný rozdíl. Na subjektivní dojem z přehrávání měly spíš vliv použité reproduktory. NAD D 3020 je sice pár let starý, přesto v mnohém inovativní. Jedná se o zesilovač třídy D (podle mne s kvalitou reprodukce AB), není v něm žádný transformátor (proti Creative s klasickým napájením), vše jen čistá číslicově řízená elektronika s možným upgrade firmware. Připojení přes USB v pohodě zvládly Windows i Linux bez nutnosti dodávat další ovladače. K tomuto zesilovači jsem pořídil reproduktory Monitor Audio Bronze 2, podle http://www.whathifi.com/monitor-audio/bronze-2/revie idealní kombinace. Za cenu 9600Kc bezkonkureční výrobek. Nejsem audiofil, proto jsem si nechal poradit recenzemi a nelituji.

• , zakoupeno v RODEL - audio

• dost teply, ak je zdroj signalu USB